startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Keď dieťa chce zvieratko

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dedinské deti poznajú zvieratá od svojho útleho veku. Mestské deti nemajú taký ľahký a bezprostredný prístup ku zvieratám. O to silnejšie je ich želanie mať svoje zvieratko. Niekedy je však takéto prianie nesplniteľné, najmä ak bývate v malom byte.
dieta so skreckomKeď dieťatku na jeho veľké prianie zaopatríte škrečka,aj tak bude sklamané, lebo jeho zvieratko bude celý deň spať a v noci bez prestania klopať vo svojom domčeku. Keď máte možnosť dieťatku zadovážiť zvieratko, musíte starostlivo zvážiť, či sa do vášho bytu hodí, či sa oň dieťa bude vedieť postarať, či je schopné prevziať povinnosti, ktoré starostlivosť o zviera vyžaduje.

Zviera nie je hračka

Je to živočích, ktorý má svoje potreby, ktoré nie sú vždy v súlade s predstavami aké majú deti o zvieratkách. Mnohé televízne seriály, v ktorých ústrednou postavou je zviera, predstavy o zvieratkách skresľujú. Dieťa musí dozrieť natoľko, aby poznalo osobitosti svojho zvieratka, aby s ním vedelo správne zaobchádzať, samozrejme pod vedením rodiča.

Ako na to pripraviť dieťa?

Možno sa s ním vybrať do zoologickej záhrady, kde mu môžete život predstaviteľov živočíšnej ríše názorne ukázať, upozorniť ho na stravu, potrebu pohybu, ale i spoločníkov. Ale zájdite i do lesa, na lúky kde môže stretnúť zajačika, veveričku, srnku. Bezprostrednou prípravou na obstaranie zvieratka je dobrá odborná kniha o domácich zvieratách, ktorá dieťa pripraví na dobrú starostlivosť o svojho domáceho miláčika.

spracovala: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 14.10.2008: admin, Diskusia k článku "Keď dieťa chce zvieratko"