startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Keď deti nerady cestujú autom

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Určite to poznajú viacerí rodičia. Pri cestovani autom sú vaše deti ako na ihlách a ústa sa im ani na chvíľu nezastavia. Vyskúšali ste všeličo, od obľúbených plyšových hračiek až po obrázkové knižky, osviežovače vzduchu či obľúbenú hudbu, všetko bez úspechu.
cestovanieMožno vás napadlo voziť ich autom čo najmenej až do chvíle, kým nebudú trochu staršie. Prečo sa však deti v aute správajú tak ako sa správajú? K najčastejším dôvodom detskej roztržitosti pri jazde autom patria:

Nuda

Tej môžete čeliť napríklad novou hračkou určenou špeciálne na cestu autom. Prednosť majú hračky, do ktorých sa dá kopnúť.

Samota

Tú môžete skúsiť zahnať zrkadlom, alebo fotografiami súrodencov či rodinných príslušníkov a umiesniť ich tak, aby na nich dieťa dobre videlo.

Pocit uväznenia

Zkontrolujte, že pásy, ktorými je dieťa pripútané v detskej sedačke, nie sú príliš tesné ale ani príliš volné nato, aby stále plnili svoj účel.

Detská vitalita

Deti sú často ako sa hovorí „živé striebro“. Potreba hýbať sa je práve v detskom veku veľmi silná a oplatí sa nechať jej podľa možnosti dostatočný priestor.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 13.07.2007: admin, Diskusia k článku "Keď deti nerady cestujú autom"