startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Keď chlapec dospieva v muža

line

dospievanie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak Váš syn náhle "zachrípol", ale nie je chorý, je to neklamným znamením, že dospieva v muža (prinajmenšom v biologickom zmysle slova). Počas puberty sa chlapčenský hrtan a hlasivky zväčšujú a hlas sa prehĺbuje, preto to „zachrípnutie“. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako mužom v rodine túto etapu dospievania uľahčiť.
  • teenagerDajte mu príležitosť v dobrom sa na jeho dočasnom handicape zasmiať.

  • Ak je váš syn citlivejšej povahy a vysmievajú sa mu v škole, vysvetlite mu, že táto dočasná zmena patrí k veku a časom sa vytratí.

  • Doprajte svojmu synovi dostatok príležitostí na “chlapské” rozhovory s otcom. Práve v tomto období to veľmi potrebuje. Chlapci sa podľa psychológov učia o svojej hodnote práve od svojho otca.

  • Ako matka sa učte krotiť svoje inštinkty. Prehnané prejavovanie citov je v puberte často kontraproduktívne (my vieme, že deti rýchlo rastú), ale práve preto treba toto búrlivé obdobie využiť všade tam, kde je to možné.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 05.12.2006: admin, Diskusia k článku "Keď chlapec dospieva v muža"
rightend