startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ideme nakupovať

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Deti neradi nakupujú rovnako ako väčšina chlapov. I u nich je potrebná dostatočná motivácia. Dostať ich do obchodu nie je až také jednoduché. Detská vzbura môže nastať i tam.
nakupovanie_01_tsp80402509Je jeseň a deťom je potrebné dokúpiť nejaké oblečenie na zimu. Neostáva nič iné len vybrať sa do mesta, prejsť zopár obchodov a nakúpiť to, čo dieťa potrebuje. Ako sa vyhnúť panike?

1. Vyhraďte si čas

Najlepšie nakúpime vtedy, ak nakupovanie vôbec neplánujeme. Napríklad cestou z práce, alebo len tak malým zastavením sa v obchode. Tak to býva mnohokrát v praxi. Avšak ak potrebujeme doplniť „celú garderóbu“, je lepšie nakupovanie vopred naplánovať. To platí najmä v prípade zamestnaných mamičiek. I keď ste s dieťatkom doma, naplánujte si nakupovanie vopred. Prispôsobte ho spánkovému režimu, pretože mrzuté dieťa v obchode nie je nič príjemné.

2. Pamätajte na veľkosť

Deti rýchlo vyrastú. Ak si nie ste istí veľkosťou, nechajte si poradiť v obchode. Detské oblečenie, zvlášť na zimu, je lepšie kupovať o čosi väčšie. Skúšanie topánok môže byť trošku komplikované. Malé dieťa necíti tak ako dospelí, či je topánka malá alebo veľká, preto venujte skúšaniu dostatočnú pozornosť. Detské topánočky majú byť pohodlné, kvalitné a ľahko udržiavateľné. Najlepšie sú nepremokavé!

3. Nevnucujte dieťaťu svoj vkus

Už malé deti vedia, čo chcú. Nanútiť im niečo, čo sa im nepáči, nemá význam. Pokúste sa im poradiť, že toto im pristane, že tieto čižmičky sú veľmi pekné. Pochvala zaváži a dieťa získa pocit, že mu to pristane. I dvojročné dieťa sa v oblečení musí cítiť príjemne. Preto kupujte cielene. Radšej menej oblečenia, ale zato praktického. O vkuse a potrebe sezónneho oblečenia informujte i ostatných príslušníkov rodiny ako babky, krstné mamy a pod. Bolo by zbytočné, aby kupovali hlúposti. Sama najlepšie viete, čo vaše dieťa potrebuje.

4. Spríjemnite si nakupovanie

Možno sa mamičky vyberú do obchodu v rámci popoludňajšej prechádzky. To platí najmä o mamičkách na materskej dovolenke. Vtedy možno spojiť príjemné s užitočným. Kým si vy poprezeráte tovar v obchode, vaše dieťatko môže byť v detskom kútiku, ktorým sú vybavené mnohé predajne už i na Slovensku. Cestou z obchodu sa môžete zastaviť v parku, u priateľky, alebo u ocka v práci. A tak sa nakupovanie stane činnosťou, ktorú si obľúbite nielen vy, ale i vaše dieťa.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 09.10.2008: admin, Diskusia k článku "Ideme nakupovať"
rightend