startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Hra s prštekmi na nohách

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Väčšina rodičov vie ako vyčariť úsmev na tvári svojho niekoľko mesačného dieťatka. Stačí keď sa chvíľu začnú hrať s jeho prstíkmi na nohách. Malé bábätká sa nevedia tejto hry nabažiť. Rozmýšľali ste niekedy prečo je to tak? V dnešnom článku sa Vám pokúsime "tento jav" vysvetiť.
detske prstyPrsty na nohe patria k najcitlivejším častiam ľudského tela a neplatí to len pre deti. Deti svoje prsty začnú vnímať okolo 4. až 6. mesiaca života, keď si ich začnú dávať do úst, čo je príznak prvých krokov v spoznávaní seba a sveta navôkol.

Po dovŕšení prvého roku života začínajú deti prsty prvýkrát používať na cieľavedomé uchopenie predmetov a ich zatláčanie, rovnako ako pri prvých pokusoch postaviť sa či otočiť na druhý bok v postieľke. Prsty sú pre dieťa najužitočnejšie práve v období krátko pred pokusmi o prvé krôčiky, kedy sú výrazným pomocníkom v udržaní spočiatku krehkej rovnováhy.

V prvom rade je to však spoločná hra s prstami, ktorú Vaše dieťa ocení najviac. Vždy sa pri nej postavte tak, aby na Vás dieťa dobre videlo. Začnite sa hrať a máte naše slovo, že sa Vám Vaše dieťa odmení roztomilým bezzubým úsmevom, ktorému sa len máločo vyrovná.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 08.06.2007: admin, Diskusia k článku "Hra s prštekmi na nohách"