startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Dumky jednej mamy

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Deti sú už trošku väčšie, starosti ubúda a vám sa zdá, že z najhoršieho ste vonku. Zrazu však príde otázka: "Mami, nemôžeme mať bábätko?“ A vy v tej chvíli neviete, čo povedať.
buduci rodicia_01_tsp94764920Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti. takto nejako sa hovorí. A preto zväčša plánujeme deti s menším vekovým rozdielom. Naraz odrastú, naraz sa vyhrajú a my ušetríme čas, peniaze i starosti s tým, kto sa s nimi bude hrať.

Avšak môže prísť moment, keď deti, ktoré z detských plienok dávno vyrástli, prídu s otázkou: „Mami, my by sme už nemohli mať bábätko?" Hops, s tým ste akosi nerátali. Alebo áno? A tak sa otázka súrodenca stane akosi viac aktuálnou ako v čase, keď ďalší súrodenec pripadal ešte do úvahy.

Ale čo by sme neurobili pre svoje ratolesti? Chceme predsa, aby boli deti šťastné a spokojné. A tak sa trošku začneme zamýšľať, či by ďalšie bábätko naozaj nepripadalo do úvahy.

Ale na bábätko treba ocka a ocko je pracovne vyťažený. I vám sa začína sľubne vyvíjať kariéra a deti už majú svoj režim. Z práce do práce, zo školy do školy – zaužívaný kolobeh denných povinností. Hmm... a bábätko?

"Mami, mami, prosím" ... zvláštne. Deti vedia prosiť o nový bicykel, počítač či lístky do kina. Ale o bábätko? A vnútorný monológ opäť pokračuje. "Kto mi s ním pomôže?" Mama má už svoje roky a kamarátky, ktoré predtým boli na materskej dovolenke, majú deti odrastené. Suseda sa odsťahovala a tá pani, čo učila v škôlke, je už na dôchodku. Ale nie, to určite nie je dobrý nápad.

"Mami, už si povedala ockovi?" A ste v koncoch. Detská vytrvalosť nemá konca. To je veľa i na koňa. Veď oni ma nakoniec predsa len „ukecajú“. A možno to nie je až taký zlý nápad. Kočík už síce máme nemoderný, ale kašičky variť vieme. Ja a kočík. Hmmm ... Opäť prechádzky v meste, letmé stretnutia okoloidúcich drobcov ...zvláštne, zdá sa vám tak dávno, čo deti boli malé. A zrazu zistíte, že sa usmievate. Nevyslovená prosba v očiach detí visí nad vami. "Prosím, prosím chceme sestričku. Alebo radšej bračeka. Maamiii!" No čo, veď ste v najlepších rokoch a bábätko by prinieslo trocha radosti do rodiny. Aj Martine sa nedávno narodilo...

Ach dumky, dumky.... raz sú biele, raz zas čierne. Jedno je však isté. V živote neprichádzajú len veci, ktoré plánujeme sami. Bábätko môžu niekedy naplánovať i deti, ktoré túžia, aby sestrička alebo braček opäť spojili otecka a mamičku. A vám neostáva nič iné, len zvážiť, či prosby vašich detí majú naozaj zmysel :-).

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 01.07.2008: admin, Diskusia k článku "Dumky jednej mamy"