startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Čo treba vedieť o angíne

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Angína je stručne povedané zápal alebo zhnisanie mandlí, ktoré sťažuje prehĺtanie a patrí k najbežnejším detským ohoreniam. K príznakom tohto ochorenia patria aj silné bolesti hlavy a podráždený žalúdok. Dieťaťu s angínou sa neodporúča podávať grepfruitový a pomarančový džús, keďže kyseliny v nich obsiahnuté by priebeh choroby mohli ešte zhoršiť.
u lekaraNesprávne liečený zápal hrdla môže spôsobiť reumatickú horúčku a odolnosť voči antibiotikám. K účinnej ochrane proti týmto neželaným dôsledkom patrí:

Dobré rozpoznanie príznakov

Zahnisané hrdlo a niekedy aj zväčšené lymfatické uzliny sú istými príznakmi angíny, ale veľa detí jednoducho len bolí hlava a brucho, alebo sa im vo výnimočných prípadoch dvíha žalúdok a zvracajú. Šarlach, obmena angíny, má podobné príznaky, len neskôr sa pridajú červené vyrážky na krku a dolnej časti tela. Ak má dieťa naviac ešte zápchu a kašeľ, ide o iné vírusové ochorenie.

Nechajte dieťa otestovať

Nové rýchle spôsoby testovania, ktoré ukážu výsledok za niekoľko minút. Ak sa váš lekár rozhodne pre pomalší spôsob testovania, počkajte na výsledky, skôr ako sa rozhodnete pre liečbu na vlastné riziko. Antibiotiká sú proti vírusovej infekcii neúčinné a ich hromadenie v organizme môže viesť k vybudovaniu odolnosti vírusu.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 13.03.2012: 3xmama, re: Diskusia k článku
forum 21.02.2007: admin, Diskusia k článku "Čo treba vedieť o angíne"
rightend