startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Čo to máš na tvári?

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Čierne bodky, bolestivé červené kopčeky, jedným slovom akné. Počas puberty sme s ním bojovali asi všetci bez výnimky. „Hlavne si to nevytláčaj!“ znela najčastejšia rada. A čo ďalšie tipy?
-- PR článok --


Prečo netlačiť?!

pr-acneonPrestať s vytláčaním akné je častokrát veľmi ťažké. A pritom je tento spôsob odstraňovania vyrážok pre pokožku veľmi škodlivý. Červené miesta na tvári často napuchnú a väčšinou sa zapália. A tvorba uhrov v kombinácii s akné pokračuje ďalej.

Nedokážete sa vytláčaniu ubrániť? V takom prípade si hneď potom umyte tvár i ruky jemným mydlom a vytláčané miesto ošetrite prípravkov s alkoholom (dezinfikuje a zároveň vysúša).

6 tipov, ako sa zbaviť akné

Základom je správne a pravidelné ošetrenie pleti vhodnými prípravkami. K úspech zdravej pokožky prispievajú aj ďalšie faktory:
 1. Pravidelne si odstraňujte mejkap.

  Hneď ako sa za vami zavrú dvere domova, zbavte sa maku-upu. Niektoré prípravky totiž upchávajú póry a to má za následok vznik uhrov.
 2. Nezabúdajte pleť čistiť.

  Ráno aj večer použite ako základ mydlo na citlivú pokožku, alebo špeciálnu pleťovú vodu. Tú vám v prípade odporučenia lekára namiešajú v lekárni.
 3. Vyberte si vhodnú tonizujúcu emulziu.

  Tonikum odstráni z tváre zvyšky mydla a sťahuje póry. Stačí ho naniesť na vatový tampón a pleť dočistiť.
 4. Odumreté kožné bunky odstráňte pílingom.

  Na píling používajte jemné prírodné granule, napríklad mleté škrupiny orechov s kokosovým maslom. Po pílingu si opláchnite tvár čistou vodou a opatrne ju vysušte.
 5. Vytvorte si pravidelný režim.

  Cvičenie, zdravé strava a odbúranie stresu – to sú čarovné slovíčka, ktoré vám bez mechanického zásahu do pleti pomôžu zbaviť sa akné.
 6. Doprajte si dostatok spánku.

  Dostatok spánku vám vyčarí nielen krásne ružové líčka, ale dá zbohom nepríjemným vyrážkam. Málo, či nekvalitný spánok + stres len zvyšujú mastnotu pleti, čo vedie k upchávaniu pórov a vzniku uhrov.
Liečba akné so sebou mnohokrát prináša aj úpravu jedálneho lístku. Ak vás trápi silnejšie akné, vynechajte z jedálnička (aspoň na čas) silne korenené jedlá, štipľavé jedlá, čokoládu a kakao. Po ich vysadení dôjde často k výraznému zlepšeniu.

V prípade, že trpíte výrazne problematickým stupňom aknóznej pleti, najlepšie je obrátiť sa na dermatológa. Ten pre vám pripraví liečivo (mnohokrát antibiotikum) na mieru, ktoré vám obyčajne namiešajú v lekárni.

Náš tip: Ak chcete nepríjemné uhry a vyrážky zakryť, používajte jemný make-up s dobrým krytím. Dôležité pri tom je, aby dovolil pokožke dýchať. Do tohto prípravku sa v tomto prípade určite oplatí zainvestovať.
rightend