startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Chvíle bez rodičov - II. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj Vy ako rodič môžete počas určite zaslúženej pauzy nabrať novú energiu na svoju veľmi zodpovednú úlohu vychovať zdravého a samostatného potomka. Odlúčenie však môže byť niekedy ťažké nielen pre Vaše dieťa ale aj pre Vás.

dieta telefonujeOdlúčenie na skúšku

Vyskúšajte si krátkodobé odlúčenie od dieťaťa tým, že ho niekoľkokrát necháte prespať u starej mami, alebo stará mama príde k nemu domov. Ak dieťa navštevuje jasle, tak už si na Vašu dlhodobejšiu neprítomnosť určite zvyklo a vie, že sa v určitý čas vrátite.

Vždy sa rozlúčte

Dieťa si na odlúčenie ľahšie privykne, keď sa s ním otec a mama nezabudnú rozlúčiť. Ak nevie kedy rodičia odišli, môže ho to rozrušiť a častejšie sa rozplače.

Zostaňte s ním na diaľku

Ak sa chystáte na dlhšiu cestu, nechajte dieťaťu niečo zo svojich osobných vecí. Video, na ktorom ste spolu, fotografiu alebo kus šatstva, ktorý ste nedávno mali na sebe.

Zostaňte v kontakte

Dieťaťu krátko po svojom odchode môžete poslať pohľadnicu či už klasickú alebo elektronickú. Dieťa každého veku poteší aj povzbudí telefonát ale pozor, aby sa dieťa počas neho nerozplakalo. Ak sa tak stane, je dobré, ak opatrovník vezme dieťa na prechádzku, aby zmenilo prostredie a prišlo na iné myšlienky.

Pripravte dieťa na svoj návrat

Veľa detí v snahe udržať si pozornosť sa pri Vašom návrate môže chovať trochu bláznivo. Niekedy si začnú cmúľať palec, alebo sa Vás začnú akoby strániť. Je to len dočasný prejav, ktorý sa za normálnych okolností rýchlo stratí.

autor: M. P.

Chvíle bez rodičov - I. časť


line

Diskusia


forum 28.02.2007: admin, Diskusia k článku "Chvíle bez rodičov - II. časť"
rightend