startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Cesta za šťastím nevedie vždy práve tadeto, mami

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Niekedy sa musím aj sama rozhodnúť čo je pre mňa správne, nemyslíš? Rozbiť si kolená, keď sa potknem na neuprataných hračkách, popáliť sa o nevychladnutú žehličku, spáliť si vlasy tou starou kulmou, vymknúť sa a spať na schodoch, aby som ťa nezobudila, obliecť sa občas nevkusne lebo sa mi chce.
Dcera s mamouVeď vieš, že ja chcem byť tá najmúdrejšia. Aj múdrejšia ako ty, mami, múdrejšia ako celý svet. Veď si na to ešte musíš troška pamätať. Aj ty si taká bola. Neverím, ak povieš, že nie.

Dovoľ mi urobiť chyby. Aspoň pár prešľapov. Občas naraziť do steny, dovoľ mi byť sama sebou. Ak ma poznáš, ak ma aspoň trošku poznáš vieš, že som to stále ja. Nech robím čokoľvek, má to zmysel, veď si ma vychovala najlepšie ako si vedela. Tak prosím, mami, nechaj ma robiť vlastné rozhodnutia. Ver mi troška prosím, mami.

Keď mi budeš dôverovať, budem konať rozumnejšie. To všetko čo robím, všetky tie maličkosti, pre ktoré sa hádame, to všetko možno robím iba preto, lebo ti chcem oponovať. Tak mi neraď, nevrav čo je správne. To ja na to musím prísť. Tu neplatí to staré známe „iba hlupák sa učí na vlastných chybách, múdry sa poučí z chýb druhých“.

Nie, mami, nie je to celkom pravda. Nedá sa učiť iba z tvojich chýb a chýb tvojej mamy. Nedá! Chcem padnúť sama, veď keby som padla príliš hlboko, mám predsa teba. Viem, že by si mi pomohla. Ale padať musím sama.

autor: Ywana BukvováČlánky na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 20.01.2006: admin, Diskusia k článku "Cesta za šťastím nevedie vždy práve tadeto, mami"
rightend