startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Na ceste k materstvu - 3. trimester

line

v brušku
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tretí trimester tehotenstva obyčajne trvá od 28. - 40. týždňa, aj keď zdravé deti sa môžu hlásiť na svet krátko pred koncom alebo aj po skončení tohto obdobia. S blížiacim sa termínom budete možno chcieť, aby ste to všetko mali čo najskôr za sebou veď záťaž, ktorú v tomto období musíte znášať, naozaj nie je malá.
U gynekologaNajdôležitejšou úlohou v tomto období samozrejme je príprava na pôrod. Ten môže prísť aj nečakane a tak je dobré mať to najdôležitejšie zbalené.

Obyčajne okolo 29. týždňa Vám Váš ošetrujúci lekár zmení frekvenciu predpôrodných vyšetrení z mesačných na dvojtýždňové a od 36. týždňa na týždňové až do pôrodu. Približne v 38. týždni tehotenstva Vám Váš pôrodník môže odporučiť vyšetrenie panvy, aby tak zistil stupeň dilatácie krčka maternice a môže sa opýtať či ste v prvom trimestri nezažili predčasné kontrakcie.

Počas poslednej fázy tehotenstva je čas vybaviť všetko potrebné k materskej dovolenke, dohodnúť si so svojím zamestnávateľom dátum opätovného nástupu do práce, prípadne si nájsť niekoho na výpomoc s dieťatkom. Zabudnúť netreba ani na výbavičku pre novorodenca.

autor: M. P.

Na ceste k materstvu - 1. trimester
Na ceste k materstvu - 2. trimester


Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 16.11.2006: admin, Diskusia k článku "Na ceste k materstvu - 3. trimester"
rightend