startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Čas na vlastnú posteľ

line

špunti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa detí si to po ťažkom sne namieri rovno do spálne svojich rodičov. Problém nastáva vo chvíli, keď ich potrebujete vrátiť späť do vlastnej postele. Malé deti sa presvedčiť nedajú, ale v mladšom školskom veku už existuje reálna nádej, že sa vám ich podarí presvedčiť. Dnes vám ponúkame niekoľko užitočných tipov ako nato.
  1. detsky spanokVyberte si "štartovaciu" noc (najlepšie cez víkend) a povedzte dieťaťu, že dnes večer bude po prvýkrát spať vo vlastnej posteli. Vysvetlite mu, že takéto veľké deti už všetky spia vo vlastnej izbe. Ak je to potrebné, vymyslite pre dieťa primeraný spôsob odmeny za každú noc, ktorú strávi vo svojej posteli.

  2. Môžete využiť pravidelný rituál pred spaním ako napríklad čítanie rozprávky, kúpanie atď. Aj tieto na pohľad nedôležité gestá dávajú dieťaťu pocit bezpečia a istoty. Keď budete neskôr odchádzať z izby, pochváľte dieťa za smelosť.

  3. Dajte dieťaťu do postieľky obľúbený vankúš alebo plyšovú hračku.

  4. Ak sa vaša ratolesť začne vracať do manželskej spálne (čo sa určite stane) citlivo, ale dôrazne ho nasmerujte "na základňu". Ak je to potrebné, zostaňte tam na chvíľu s ním. Chvíľu to potrvá, ale konečný výsledok za námahu určite stojí.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 08.02.2007: admin, Diskusia k článku "Čas na vlastnú posteľ"
rightend