startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Čas na rozcvičku

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Predstavte si, že by ste každý mali ráno urobiť 50 kľukov. Asi by sa vám to veľmi nepáčilo a tak sa netreba čudovať, že aj váš chrobáčik protestuje, keď obyčajne po kúpaní príde čas na precvičovanie svalov hornej časti telay, ktoré okrem posilňovania pomáha predísť splošteniu hlavičky a pripravuje dieťa na lezenie a neskôr aj na státie.
detska jogaAk vaše dieťa odmieta podstupovať túto pravidelnú rozcvičku, vyskúšajte ju dieťaťu spestriť niektorým z nasledujúcich trikov:

Lákajte ho k naťahovaniu tak, že okolo neho rozložíte obľúbené hračky. Rovnako sa oplatí investovať do farebnej podložky s hračkami, ktorá dieťaťu chvíle strávené večerným telocvikom určite zatraktívni.

Staňte sa pre svoje dieťa cvičebným náradím. Ľahnite si na chrbát a položte si svojho drobca dolu bruchom na holenné kosti a pridržte ho za rúčky. Kolená majte stále ohnuté a nohy nad zemou priťahujte k sebe ako pri brušákoch.

Pri výdychu: Zdvihnite boky a kolená pomaly priťahujte k bruchu, sústreďte sa na prácu brušných svalov. Pri nádychu: Pomaly spúšťajte nohy a boky na podlahu a pokúste sa o 1 - 3 série po 5 - 10 opakovaní.

Bezpečnosť dieťaťa by pri tomto telocviku mala byť prvoradá, preto sa vždy presvedčte, že je dieťa v každej fáze cviku v bezpečnej a pohodlnej polohe. Ak sa vám nejaký cvik zdá na prvýkrát príliš komplikovaný, vyskúšajte si ho najprv bez bábätka. Konkrétne tento cvik je pomalý a cieľavedomý pohyb. Nespoliehajte sa pri ňom na zotrvačnosť a snažte sa v každej chvíli ovládať brušné svaly.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 11.06.2007: admin, Diskusia k článku "Čas na rozcvičku"
rightend