startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Čakáme ďalšie dieťa

line

pred bruškom
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Moja dcéra bude mať onedlho 2 roky a ja čakám ďalšie dieťa. Mám trošku obavy, či budem svoje druhé dieťa ľúbiť rovnako ako svojú prvorodenú dcéru. Existuje nejaký spôsob ako sa citovo pripraviť na príchod ďalšieho dieťaťa?
tehotenstvo_03Nie je nič neobvyklé, ak podobné pocity prežívate už pri čakaní na svoje prvé dieťa. Pri pohľade na zväčšujúce sa bruško sa vám môže zrazu zdať, že sa vzdialenosť medzi vami a vaším dieťaťom pomaly ale neodvratne zväčšuje. Čosi vo vnútri vám našepkáva, že toto vzďaľovanie bude rásť a zrazu máte obavy, že nedokážete každé zo svojich detí milovať dostatočne naplno.

Je len prirodzené, že sa v takomto stave upnete na svoje prvorodené dieťa. Rozmaznávate ho, objímate pri každej možnej príležitosti a nosíte na rukách aj vtedy, keď nie je unavené, alebo 10 minútovú rozprávku pred spaním predĺžite na 45 minútové dramatické predstavenie zakončené kúpeľom v bozkoch a sľubom, že ho nikdy neprestanete ľúbiť.

Keď druhé dieťa nakoniec prišlo na svet, zistila som, že moje obavy boli neopodstatnené a obidve deti nakoniec ľúbim ešte viac ako predtým. Lásku totiž netreba deliť, ale násobiť.

Nemôžeme vylúčiť, že sa po pôrode vyhnete krátkemu obdobiu prispôsobovania sa jeden druhému. Jednou z možností ako sa na toto prechodné obdobie pripraviť, je napríklad výber detskej výbavičky pre nového súrodenca spoločne s prvým dieťaťom, hladenie bruška, alebo spoločný výber mena. Už teraz sa môžete rozprávať o tom, ako bude pomáhať po príchode súrodenca na svet.

Čakanie na ďalšie dieťa si môžete spríjemniť vedomím, že v úzkom rodinnom kruhu je vaše dieťa očakávané s láskou, čo je skutočnosť rozhodujúca pre každú budúcu mamičku bez ohľadu na počet detí.

autor: M. P.line

Diskusia


forum 10.08.2007: admin, Diskusia k článku "Čakáme ďalšie dieťa"
rightend