startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Bábätko a stríhanie nechtov

line

bábätká
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď prvé strihanie nechtov je po prvýkrát sprevádzané napätím a neistotou, pristrihnuté nechty sú pre dieťa nutnosťou. Veď v prvých mesiacoch života si dieťa ostrými nechtami ľahko môže poškriabať jemnú pokožku a neskôr, keď sa rozhodnete dať dieťa do jaslí, je pre neho hra s ostatnými deťmi bezpečnejšia.
detska nozickaAj keď niektoré deti prichádzajú na svet už s dlhými nechtami, pred prvým ostrihaním je dobré nejaký čas počkať, kým nestvrdnú. Prvé strihanie je pre niektorých rodičov úloha pre dvoch. Jeden drží dieťaťu ručičku a druhý strihá nechtíky. Správnu polohu pre strihanie si už musí nájsť každý sám - dieťa sediace vo vašom v náručí, na hojdacom koníkovi alebo si počkajte, kým dieťa zaspí.

Ak sa chcete vyhnúť nechcenému poraneniu drobných prstíkov a vaša ratolesť je dostatočne trpezlivá, na strihanie detských nechtíkov by ste mali používať nožnice so zaoblenými hrotmi alebo detské klieštiky, či pilník. Keď sa vám aj podarí niekde zadriapnúť, nerobte paniku a malým kúskom gázy jemne pritlačte na ranku, ktorá postupne prestane krvácať.

Malým deťom sa neodporúča drobné poranenia na prstoch obväzovať alebo lepiť leukoplastom, keďže si rady strkajú prsty do úst a zosunuté obvínadlo by mohlo dieťatku ľahko uviaznúť v hrdle.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 18.12.2008: admin, Diskusia k článku "Bábätko a stríhanie nechtov"
rightend