startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako zvýšiť šance na dvojičky

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svet je fascinovaný detskými dvojicami. V posledných rokoch sa nielen dvojičiek rodí viac ako v minulosti a veľa ľudí by chcelo vedieť, čo môžu urobiť pre to, aby boli rodičmi niekoľkých detí naraz. Dôvody sú rôzne, niektorí by chceli mať veľa detí, ale len jedno tehotenstvo, iní majú jednoducho radi dvojičky.
dvojickySú medzi nami aj ľudia, pre ktorých počatie nie je jednoduchá záležitosť a tak by prirodzene chceli „za málo peňazí veľa muziky“. V dnešnom článku Vám teda ponúkame niekoľko rád, ako prírode pomôcť, aby naplnila túžbu mnohých mamičiek.

Jedzte sladké zemiaky

V krajine pôvodu známe ako „Yams“. Existuje predpoklad, že obsahujú látky, ktoré majú priaznivý vplyv na pôrodnosť a je takmer isté, že nebudete mať jedináčika.

Ak je to len trochu možné, po pôrode dojčite

Nedávne štúdie dokázali, že aj táto činnosť môže mať priaznivý vplyv na počatie dvojčiat. Dôvodom je znížená hladina kalcia v organizme počas dojčenia a jej priaznivý vplyv na vajíčko počas počatia a ovulácie.

O počatie sa usilujte trochu staršia

Čím staršia je budúca mamička, tým má väčšiu pravdepodobnosť, že sa jej narodia dvojičky. Údajne je to preto, lebo vo vyššom veku sa pri ovulácii zvyšuje počet vajíčok, čo znamená väčšiu pravdepodobnosť počatia dvojvajíčkových dvojčiat.

Pochádzajte z dvojičiek

Dvojičky majú vyššiu pravdepodobnosť, že sami budú rodičmi niekoľkých detí naraz. Nanešťastie túto možnosť si nevolíme sami.

Užívajte preparáty na podporu plodnosti

Váš praktický lekár Vám môže predpísať preparát na zvýšenie plodnosti, ktorý podporí vylúčenie viacerých vajíčok počas ovulácie a zvýšiť tak šance na jednovaječné alebo dvojvaječné dvojčatá.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 27.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako zvýšiť šance na dvojičky"
rightend