startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako vybrať školskú tašku?

line

školáci
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Mnoho rodičov si pri výbere školskej tašky pre svoje dieťa kladie zásadnú otázku – aktovku alebo batoh? Odpoveď nie je jednoduchá a ani zďaleka jednoznačná. Doba, kedy sme si mohli vybrať z dvoch typov jednoduchých školských tašiek, je našťastie nenávratne preč.
tasky topgalNa druhú stranu, dnešná záplava školských tašiek, batohov a aktoviek je taká, že sa v ponúkaných produktoch a ich rozdieloch málokto vyzná. Preto sme sa rozhodli pomôcť vám pri ich výbere a spísať niekoľko užitočných rád pre zjednodušenie výberu školskej tašky.

Spoločnosť Topgal a nielen ona sa rozhodla ísť cestou výroby školských batohov a to i pre najmenších školákov v prvej alebo druhej triede. Prečo? Batohy sú praktickejšie, pohodlnejšie a vojde sa do nich viacej vecí. Školské batohy majú tiež dlhšiu životnosť a váš školák nebude po roku nosenia aktovky vyžadovať nový školský batoh, „pretože ho majú všetci v triede“.

7 praktických rád pre výber školskej tašky

  1. Vyberajte iba špeciálne školské alebo študentské batohy. Majú odlišnú konštrukciu a v niektorých veciach sa podobajú predchádzajúcim školským aktovkám — predovšetkým to sú pevná, anatomicky tvarovaná chrbtová časť a dostatočne široké, polstrované popruhy (minim. šírka 4 cm). Tieto dôležité parametre napomáhajú k správnemu a zdravému vývoju detskej chrbtice.
  2. Školský batoh by mal byť čo najľahší. Staršia norma požadovala maximálnu hmotnosť 1200 gramov u aktoviek pre prvý stupeň, 1400 gramov pre stupeň druhý.
  3. Batoh alebo aktovka by mali mať výrazné bezpečnostné prvky – farby, reflexné elementy, odrazky atď. Ide predsa o bezpečnosť vašich detí. Dôležité je, aby dieťa s batohom bolo vidieť aj za zhoršených svetelných podmienok.
  4. Školskú tašku vyberajte podľa veku a veľkosti dieťaťa. Pre najmenších školákov (prvá a druhá trieda) sú napríklad najvhodnejšie školské tašky z Topgal kolekcie CHILLI.
  5. Nakupujte veľmi opatrne. Pri nákupe sa pýtajte na skúsenosti a na to, či školská taška prešla nezávislými testami zaručujúcimi nezávadnosť výrobku. Pamätajte, že nie vždy sa oplatí kúpiť lacný batoh na trhu. Veľmi často totiž bývajú vyrobené z nekvalitných materiálov, nespĺňajú základné bezpečnostné požiadavky a môžu tak vážně poškodiť zdravie vášho dieťaťa.
  6. Školská taška by mala mať dostatočný počet jednotlivých priehradok, vreciek alebo komôr a vystužené dno. Vhodné je ďalšie príslušenstvo, ako špeciálna kapsa na flašu s pitím, termokapsa na desiatu, dostatočne pevné a široké putko na pohodlné prenášanie tašky v ruke, priestor pre menovku, rozvrh atď. Tieto prvky výrazne zlepšujú použitelnosť a funkčnosť tašky.
  7. Dizajn tašky je tiež veľmi dôležitý, hlavne pre vaše dieťa. Preto doporučujeme, aby sa výberu školskej tašky zúčastnilo aj vaše dieťa a samo sa rozhodlo, čo bude každodenne nosiť na chrbte. Vrelo odporúčame vyberať tzv. nadčasový dizajn a nepodliehať aktuálnym či módnym trendom. Školská taška s postavičkou z obľúbeného filmu alebo seriálu je síce úžasná v momente nákupu, avšak podľa našich skúseností sa najneskôr za rok „okuká“ a taška bude zrazu „stará“.
rightend