startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Ako vybrať detské hodinky?

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Výber detských hodiniek nie je ľahká úloha. Na jednej strane sú tu mobily, na druhej zasa neposednosť detí. Mobilné telefóny v poslednom čase nahradili funkciu klasických náramkových hodiniek, no predsa nie sú až také spoľahlivé.
-- PR článok --


pr-mojehodinky.sk Detská zábudlivosť hrá svoju úlohu, a baterka v mobiloch tiež nie je nekonečná. Spomínaná neposednosť detí tiež nie ľahký oriešok na prelúsknutie. V nasledujúcich riadkoch preto prinášame pár rád, ako vybrať hodinky pre deti:

Ručičkové

Ich hlavnou úlohou je funckia výchovy. Už mnoho rokov totiž učia deti spoznávať čas. Okrem toho pomáhajú v orientácii v čase – deti si vedia predstaviť, koľko trvá jedna hodina, či koľko sekúnd má jedna minúta.

Sú teda vhodné pre najmenšie deti, jednoduchšie sa s nimi naučia čas. Niektoré detské hodinky (ako napr. veľmi obľúbená značka TIMEX) majú farebne odlíšenú hodinovú, minútovú a sekundovú ručičku, aby deti ľahšie vedeli, ktorá čo ukazuje.

Digitálne

Pri digitálnych hodinkách máte na výber dve možnosti – jednoduché alebo multifunkčné. Jednoduché ukazujú len čas, a multifunkčné majú okrem času aj rôzne iné vymoženosti, napríklad budík, podsvietenie, časovač a podobne.

Digitálne hodinky sú vhodné pre staršie deti, ktoré chcú „frajerské“ hodinky s množstvom funkcií. Tie môžu využiť pri hrách (napríklad časovač), ako „pripomínač“ (alarm), posvietiť si v noci na presný čas a podobne. Vedeli ste, že stopky na hodinkách sa dajú využiť aj užitočne? Napríklad pri odstopovaní, koľko bude vášmu dieťaťu trvať napísanie domácej úlohy.

Vodeodolné – športové hodinky

Keďže deti sú neposedné stvorenia, určite si všímajte informáciu o vodeodolnosti. Tu majú výhodu športové hodinky, nezáleží pritom, či sú digitálne alebo ručičkové. Preto, keď vyberáte hodinky, okrem kategórie „detské hodinky“ určite prezrite aj „športové hodinky“.

Pozor ale na informáciu o vodotesnosti (water resistance, waterproof): Niektoré typy hodiniek sú odolné len vlhkosti. Väčšina hodiniek je odolných voči namočeniu alebo chvíľkovému kúpaniu, no keď s nimi bude dieťa dlhšie vo vode, už sa voda do nich dostane.

Vo všeobecnosti sa vodotesnosť hodiniek označuje písmenami ATM (bary), kde číslo znamená hodnotu – 3,5,10,20,... . Tu platí – čím nižšie číslo, tým sú menej vodeodolné.

Ako teda vybrať hodinky pre deti?

V prvom rade vyberajte podľa toho, či dieťa už pozná čas alebo nie. Ak nie, určite rozmýšľajte nad klasickými, ručičkovými hodinkami. Čím staršie je dieťa, tým viac chce mať funkcií. Toto už ale ručičkové hodinky nespĺňajú, preto je vhodné poobzerať sa aj medzi digitálnymi.

Pozor aj na vzhľad hodiniek! Uistite sa, že sa vášmu dieťaťu budú páčiť, aby ich s radosťou nosilo. V online e-shopoch alebo kamenných obchodoch môžete nájsť množstvo rôznych rozprávkových, Disney, či seriálových postáv. Určite nechajte dieťa vybrať si ten svoj obľúbený motív.

V neposlednom rade vyberajte aj podľa materiálu. Textilné remienky so suchým zipsom sú pohodlné, no nie sú také odolné, ako silikónové. Kovové sú zas ťažké a niekedy nepríjemné na nosenie. Tu treba brať do úvahy aj možné alergické reakcie a jednotlivé materiály najskôr vyskúšať.

Najhlavnejšie je však dbať na to, aby sa deťom hodinky páčili a ich nosenie bolo pre ne príjemné.