startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako upokojiť dieťa

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Žiaľ, niekedy aj tie najstarostlivejšie mamičky s najlepšími úmyslami urobia pri snahe utíšiť svoje plačúce dieťa chybu, ktorá ich ratolesť ešte viac „rozparádi“ a tak vám dnes ponúkame niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa najbežnejším chybám pri "čičíkaní" dieťaťa.
  • detsky plac_03Naučte sa starostlivo počúvať detský plač. Bábätká dokážu plakať rôznymi spôsobmi pri rôznych príležitostiach a len správne rozpoznanie vám pomôže "použiť" primeranú reakciu.
  • Novorodenci v 2. - 3. roku života často prechádzajú obdobím úzkosti z odlúčenia a strachom z prítomnosti cudzích ľudí vo svojom bezprostrednom okolí. Aj keď je pohľad na plačúce dieťa pre rodiča prirodzene znepokojujúci, je aj znamením toho, že ste si s dieťaťom vytvorili citové puto.
  • Na upokojenie dieťaťa môžete úspešne použiť obľúbenú hračku alebo prikrývku. Ak sa vo vašej neprítomnosti o dieťa stará niekto iní, pomôže, ak bude mať na sebe nejaký kus vášho oblečenia.
  • Je dobré dieťa od najútlejšieho veku viesť k samostatnosti možnosťou voľby pri najrôznejších príležitostiach, podporovaním bezpečného voľného pohybu a preskúmavania, či podporovaním detskej tvorivosti.
  • Tiež netreba zabúdať nato, že nemluvňatá sa učia spoznávať hmatom a vkladaním najrôznejších predmetov do úst. Je to ich spôsob učenia primeraný veku.
  • Nenechajte sa plačom svojho dieťaťa vyviesť z miery natoľko, aby ste naňho zvyšovali hlas len kvôli tomu, že plače, špiní do plienok, alebo siaha po cudzích predmetoch a niekedy aj ľuďoch.
  • Nepoužívajte kojeneckú fľašu ako utišujúci prostriedok. Dieťaťu by ste tým mohli pokaziť stravovacie návyky.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 13.08.2008: admin, Diskusia k článku "Ako upokojiť dieťa"
rightend