startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Sedem spôsobov ako spoznať pohlavie vášho bábätka

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Chceli by ste poznať pohlavie toho malého tvorčeka čo sa vám zahniezdil „pod srdcom“? Rovnako po tom túžila aj väčšina rodičov v priebehu ľudských dejín, ktorí sa všemožne snažili určiť pohlavie svojho podomka ešte pred narodením. O ich skúsenostiach budeme hovoriť v nasledujúcom článku.
  • UltrazvukAk srdce plodu bije menej ako 140-krát za minútu, budete mať chlapca, ak je frekvencia úderov srdca vyššia, bude to dievčatko. Aj keď tento mýtus úspešne prežíva už niekoľko desaťročí, existuje len jedna vedecká štúdia, ktorá ho podporuje so záverom, že pravdepodobnosť, že sa z plodu vyvynie chlapec je 74 %-ná, zatiaľ čo pre dievčatá je tento pomer až 91 %.
  • Podľa starej anglickej legendy ak nosíte svoje dieťa „vysoko“, porodíte dievčatko, „nízka“ poloha plodu naopak naznačuje chlapca. Ak sa vám podarí celé obdobie tehotenstva prežiť bez toho, aby vám ktokoľvek predpovedal pohlavie vašeho dieťatka podľa tvaru bruška, mali ste jedinečné śťastie.
  • Ak vás sužuje mimoriadna ranná nevoľnosť, môžete sa za ňu poďakovať dievčatku, chlapci sú v aj v tomto ohľade naopak gentlemani. Životnosť tejto povery posilnila aj nedávna švédska štúdia, podľa ktorej 56 % hospitalizovaných kvôli tehotenskej nevoľnosti nakoniec skutočne porodilo dievčatko.
  • Ak je vaše bábätko eśte pred narodením mimoriadne aktívne, je to chlapček. Dievčatká sú vraj pokojnejšie. Niekto by mohol túto teóriu pokladať za sexistickú, zabudá vśak na skutočnosť, že väšina aktivity plodu, ktorú matka počas tehotenstva vníma, závisí od jej citlivosti. Ak je budúca mamička aktívny typ s večne preplneným pracovným programom, môže sa pokojne stať, že signály z bruška prejdú bez povšimnutia.
  • Ak máte intenzívnu chuť na sladké, očakávajte dievčatko, po čipsoch, uhorkách a soletkách príde chlapček. Žiaľ dodnes neexistuje seriózna vedecká štúdia, ktorá by tento mýtus uspokojivo potvrdila či vyvrátila.
  • Ak sa váš snubný prsteň vysiaci na bruchu krúti okolo vlastnej osi, predpovedá vám narodenie dievčatka. Kyvadlový pohyb veští narodenie syna. Zaujímavá, možno trošku strašidelná povera využívajúca záchvevy svalov, nad ktorými ale nemáte žiadnu kontrolu. To už môžete rovno veštiť z čajových lístkov alebo letokruhov borovice.
  • Činsky tehotenský kalendár – vynález vedca z 13. storočia vraj dokáže určiť pohlavie vášho potomka na základe vášho veku a mesiaca, v ktorom ste počali. V rodnej vlasti vraj funguje znamenito, no v európsko-amerických končinách sa akosi neosvedčil.
Keď teda vśetky mýty a babské metódy zlihávajú, prečo sa k ním zas a znova obraciame? Odborníci tvrdia, že je to kvôli tomu, že vždy máme aspoň 50 %-nú šancu na úspech a nakoniec si vždy spomenieme na to, čo nám z toho vyšlo ako na to, čo zlyhalo.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.

    


line

Diskusia


forum 27.09.2007: Naat, Ako ušetriť na kontaktných šošovkách?
forum 04.10.2006: admin, Diskusia k článku "Sedem spôsobov ako spoznať pohlavie vášho bábätka"