startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako skrotiť mlsný jazýček

line

poradna - výživa
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Žiadny rodič nechce, aby si jeho dieťa pokazilo zuby a získalo nesprávne stravovacie návyky. Nasledujúci článok chce poradiť ako sa vyhnúť tomu, aby si dieťa už od malička zvyklo na sladkosti ako na hlavné jedlo.
ochutnavanie tortyBuďte pripravení. Asi neexistuje nikto, kto by sa niekedy neocitol v núdzovej situácii, kde jedinou možnosťou ako rýchlo zasýtiť hladnú ratolesť je čokoládová tyčinka. Preto keď plánujete s dieťaťom dlhšiu cestu, buďte na nečakaný útok hladu vopred pripravený. Medzi vhodnú „muníciu“ patrí na kúsky nakrájané čerstvé ovocie, kúsky čerstvej aj varenej zeleniny, na kocky nakrájaný chlieb s nátierkovým maslom alebo malé kúsky kuracieho mäsa.

Množstvo cukru v detskej strave môžete obmedziť aj tak, že budete svojej ratolesti primerane riediť ovocné nektáre a šťavy. Uvidíte, že si to váš drobec ani nevšimne. Domáce šťavy z ovocia a zeleniny sú ďalšou možnosťou ako spestriť detský pitný režim.

Dieťaťu by ste však pri vhodnej príležitosti určite nemuseli odoprieť hrnčekový koláč alebo kúsok koláča, veď zakázané ovocie chutí najlepšie. Pred akoukoľvek sladkou maškrtou by ste však mali dbať nato, aby sa dieťa zasýtilo riadnou stravou.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 02.11.2006: admin, Diskusia k článku "Ako skrotiť mlsný jazýček"
rightend