startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako pomôcť batoľaťu získať si priateľov

line

batoľatá
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Možnože ako skúsená mamička doma často snívate o početnej spoločnosti dobrých známych. Ale predstavy vášho batoľaťa o priateľstve sú často odlišné a jeho záujem sa sústredí predovšetkým na hračky neznámeho súkmeňovca.
dieta s babikou_tsprbsc_59To však neznamená, že by ste sa nemali snažiť hľadať svojmu potomkovi primeranú spoločnosť jeho rovesníkov. V dnešnom článku vám ponúkame niekoľko tipov ako na to.

Ak je to len trochu možné, nechajte všetky hračky na svojom mieste. Bez tohto rušivého momentu budú mať obe deti dostatok priestoru na vzájomnú interakciu. Vezmite obe deti vonku na ihrisko, alebo im doma pustite obľúbenú hudbu či rozprávku.

Vyhnite sa možným konfliktom

Ak nie je možné odložiť hračky, uistite sa, že ich bude dostatok. Nepotrebujete z každého druhu dve, deťom dajte len tie, ktorých je dostatok, napríklad kocky a rôzne stavebnice. Skúste počiatočné rozpaky rozptýliť malým občerstvením a nezabudnite, že aj keď vy by ste v spoločnosti dobrých priateľov vydržali aj dve hodiny, dieťaťu často stačí menej ako hodina.

Dbajte na čas

Stretnutia s novými kamarátmi plánujte v čase, keď je vaša ratolesť v dobrej fyzickej a psychickej kondícii (najčastejšie po poobedňajšom odpočinku).

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 12.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako pomôcť batoľaťu získať si priateľov"
rightend