startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako naučiť dieťa sebadôvere

line

poradna - výchova
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zaradenie sa do tej správnej skupiny, tlak rovesníkov a dobrý prospech v škole. Je toho dosť s čím sa musí dieťa v staršom školskom veku vyrovnať, preto je dôležité, aby ste v deťoch odmalička pestovali zdravé sebavedomie. Dnes, zajtra, aj v budúcnosti.
dcera s otcomSebadôvera je rozhodujúcim faktorom pre úspech v budúcnosti, tvrdia psychológovia. So svojím dieťaťom nemôžete tráviť každú chvíľu, ale môžete mu pomôcť vybudovať si zdravú sebadôveru niektorým z nasledujúcich postupov:
  • Buďte rodičom inžinierom. Nefalšované sebavedomie sa skladá z osobných úspechov, nielen pochvalných rečí. Už od prvého dňa si všímajte, v ktorých oblastiach Vaše dieťa vyniká a všemožne ich podporujte.

  • Buďte svojmu dieťaťu nablízku. Pravidelne mu venujte časť svojho dňa, hovorte s ním o tom, čo prežíva v kolektíve svojich rovesníkov a snažte sa problémom predchádzať skôr ako prepuknú. Pýtajte sa, ale hlavne počúvajte, čo Vám chce Vaše dieťa povedať.

  • Buďte v pohotovosti. Možno sa Vám bude v prvej chvíli zdať vhodné zakročiť už pri prvom náznaku toho, že Vaše dieťa nejaký spolužiak ponižuje. Niekedy je však lepšie počkať a sledovať, ako sa Vaše dieťa vysporiada s problémom a zasiahnuť až keď Vás o pomoc požiada. Aj týmto spôsobom môžete dieťaťu pomôcť vybudovať si zdravú sebadôveru.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 03.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako naučiť dieťa sebadôvere"
rightend