startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako stanoviť dieťaťu správny denný režim

line

poradna - výchova
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Všetky mamy na pieskovisku, aj tá Vaša Vám neustále opakujú, že dieťa potrebuje správny a pravidelný denný režim. V skutočnosti však nič podobné neexistuje. Tým správnym slovom je predvídavosť. Deti v pravidelných činnostiach nachádzajú istotu. Dnes Vám prezradíme ako ju hľadať tak, aby vyhovovala Vám aj Vášmu dieťaťu.

Dieta leziDajte sa viesť

Večera býva normálne o 18:30 ale je sotva 5 hodín keď Vaša ratolesť zahlási, že je hladná? Pokojne ju nechajte najesť sa, ale rovnako ju nenúťte, aby jedla viac ako vládze. Ak je Vaše dieťa často unavené, môže ísť do postele aj o pol hodiny skôr ako obyčajne, prípadne vstávať trochu neskôr.

Buďte pružní

Rovnako neexistuje jednoznačný dôkaz, že obed je najzdravší práve na pravé poludnie, alebo že dieťa musí ísť spať presne o 19:30, keď ani Vy nehodíte spať skôr ako o deviatej. Čas ukladania do postele môže mať občas nejakú tú odchýlku, ale...

Pozor na nočné sovy

Vaše dieťa by nemalo pravidelne ponocovať. Jeho denný rytmus – inštinkt byť bdelý počas dňa a zaspávať po zotmení začne fungovať už niekoľko mesiacov po narodení.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 07.03.2007: admin, Diskusia k článku "Ako stanoviť dieťaťu správny denný režim"
rightend