startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako dieťa rozpoznáva svoje meno

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Buďme úprimní, prvá vec, ktorú urobíme, keď sa dozvieme, že sa staneme rodičmi je, že začneme v najrôznejších almanachoch a zoznamoch hľadať to najkrajšie meno pre svojho budúceho potomka.
kalendar_tsp78026876Výberu krstného mena venujú rodičia nemálo času a úsilia, veď je na celý život (ak sa v 18-tich náhodou nerozhodne natruc si ho zmeniť).

Kedy dieťa prvýkrát rozpozná meno, ktoré ste preňho tak starostlivo vybrali? Potrvá mu to obyčajne šesť mesiacov, ale jeho častým opakovaním už od raného detstva mu môžete pomôcť osvojiť si zvuk vlastného mena a výrazne tak prispieť k dobrému rozvoju reči.

Výskum ukazuje, že známe a často opakované a zdôrazňované slová, medzi ktoré patrí okrem pomenovania všetkých rodinných príslušníkov predovšetkým vlastné meno dieťaťa, sú pre vyvíjajúci sa detský mozog ostrovčekmi istoty v kakofónii neznámych zvukov a tvoria prvé stupienky k porozumeniu reči a prvým samostatným pokusom vyjadrovať sa, takže všetka Vaša snaha sa nakoniec zúročí.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 12.03.2007: admin, Diskusia k článku "Ako dieťa rozpoznáva svoje meno"
rightend