startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako bojovať s domácou clivotou

line

batoľatá
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď sa každá matka zo začiatku teší na materskú dovolenku a čas strávený s bábätkom, neskôr príde doba, keď sa doma začne cítiť opustená. Tieto pocity sú prirodzené hlavne zo začiatku. Dnes Vám preto prinášanie niekoľko rád ako sa s nimi vyrovnať.
hranie-kariet_tsp770065211. Buďte hrdá na svoje poslanie.

Ak nie ste pyšná na svoje rozhodnutie zostať doma so svojimi deťmi, bude pre Vás materská dovolenka ťažkou skúškou. Byť matkou je náročná ale veľmi dôležitá úloha, hoci to nie je vždy prechádzka ružovou záhradou a preto rozhodne môžete byť na seba hrdá.

2. Určte si pravidelný denný režim a držte sa ho.

Možno si myslíte, že mamy, ktoré nemusia chodiť do práce, nič také nepotrebujú, ale opak je pravdou. Denný režim je pre deti aj ich matky veľmi dôležitý a prospešný. Čas Vám utečie rýchlejšie, keď budete presne vedieť, čo Vás kedy čaká, pravidelnými lekárskymi prehliadkami počnúc a spoločnými hrami pred spaním končiac.

Udržiavanie poriadku v dome Vám tiež pomôže udržať sa v duševnej pohode. Na to, aby kopy špinavej bielizne neboli porozhadzované po celom dome, neexistuje univerzálny recept. Určite si však časom nájdete spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje.

3. Urobte si miesto pre svojho partnera.

Aj tá najoddanejšia matka potrebuje svojho manžela a manžel ju. Nájdite si čas pre seba hoci len raz alebo dvakrát do mesiaca a na aspoň jeden predĺžený víkend bez dieťaťa.

Každodenná partnerská komunikácia je rovnako dôležitá. Nájdite si na ňu čas, keď večer uložíte dieťa do postieľky. Ak treba, dávajte dieťa spávať trochu skôr. Trocha plánovania sa neskôr určite vyplatí.

4. Nájdite si čas pre seba.

Naučiť sa oddychovať nie je hriech. Môžete tak urobiť počas poobedňajšej siesty svojho potomka, alebo keď ho práve stráži niekto iný. Ak je to možné, udržiavajte kontakty aj s kolegami z práce. Nikdy neviete kedy sa vám môžu zísť.

autor: M. P.line

Diskusia


forum 29.01.2007: admin, Diskusia k článku "Ako bojovať s domácou clivotou"
rightend