startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Päť dôvodov prečo sledovať ovulačný cyklus

line

pred bruškom
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ovulácia je proces, ktorý je pre každú ženu veľmi dôležitý. Sledovanie pravidelného mesačného cyklu nie je až také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.
 1. Ruky na brusku_02Dĺžka cyklu môže byť mesiac čo mesiac ináNormálny menštruačný cyklus môže trvať 28 až 36 dní. Skutočná dĺžka cyklu závisí od mnohých faktorov (prirodzený telesný rytmus, stresová záťaž, úbytok alebo prírastok na váhe). Paradoxne je to práve stres, ktorý dokáže pravidelnosťou cyklu poriadne zakývať.


 2. Žiadne dva cykly nie sú totožné
 3. Aj keď patríte medzi tých niekoľko šťastných žien s pravidelným 28-dňovým ovulačným cyklom, neexistuje záruka, že ovulácia nastane medzi 12. - 16. dňom.

 4. Obdobie plodnosti trvá obyčajne len 12 - 24 hodín
  Ak aj ovulácia prebehne normálne, máte len pomerne krátku dobu – zhruba 12 -24 hodín na to, aby bolo vajíčko oplodnené. Spermiám obvykle trvá až osem hodín, kým sa krčkom maternice dostanú až k svojmu cieľu. Pravidelným sledovaním ovulačného cyklu môžete predpovedať kritickú fázu ovulácie s 24 hodinovým predstihom a dať tak spermii potrebný "náskok“.

 5. Môžete mať krátku ovulačnú fázu
  Druhá fáza menštruačného cyklu medzi ovuláciou a menštruáciou sa nazýva luteálna fáza. Trvá 12 - 16 dní, u niektorých žien ešte kratšie a v tom prípade budete potrebovať lieky, ktoré ju predĺžia a zvýšia tak pravdepodobnosť úspešného počatia.

 6. Maternicový hlien môže prospieť ale aj poškodiť
  Hlien z krčka maternice (ktorý je súčasťou ovulácie) zohráva pri pokuse o počatie tiež svoju úlohu. Aby ním spermia mohla prejsť a úspešne oplodniť vajíčko, mal by mať konzistenciu asi ako vaječné bielka.


Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 27.10.2006: admin, Diskusia k článku "Päť dôvodov prečo sledovať ovulačný cyklus"
rightend