Deti a nedostatok tekutín


zdravie
Keď dieťa ochorie na črevnú chrípku, k nepríjemným príznakom tohto ochorenia patrí hnačka a zvracanie, až sa niekedy divíte, kde sa to všetko v tom drobnom telíčku berie. Logický dôsledok nadmerného vylučovania tekutín je nebezpečenstvo odvodnenia organizmu.
detsky plac_02Dobrá správa je, že deti väčšinou dokážu prijímať dostatok tekutín aj prostredníctvom stravy. V prípade, že ešte stále dojčíte, je dobré počas choroby dojčiť častejšie v kratších intervaloch. Malé deti s hnačkami by mali ako doplnok piť aj elektrolytický nápoj, až kým zvracanie neustúpi. Ak dieťa odmieta jesť, treba mu podávať 2 - 3 čajové lyžičky roztoku každých 15 minút a sledovať, či sa u neho neprejavujú nasledujúce príznaky nedostatku tekutín:

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.