Soľná lampa


zaujímavosti
Atmosféra v miestnosti, v ktorej sa zdržiavame, má na nás nemalý vplyv. Vedci zistili, že životne dôležité záporné anióny sú v uzavretých priestoroch silne redukované a to najmä pôsobením televízie, počítača a mobilného telefónu. Energetizujúci účinok má napr. soľná lampa.
solna lampaSoľná lampa je modernou a zároveň atraktívnou dekoráciou, ktorá útulne presvetlí a prehreje byt. Jej účinkom sa vytvorí príjemná atmosféra, ktorá k domovu neodmysliteľne patrí. Je vhodné umiestniť ju do ktorejkoľvek obývanej miestnosti, ale i tam, kde sú chorí, pretože svojimi účinkami podporuje uzdravovací proces. Soľná lampa je vhodným a milým darčekom i pre našich známych. Možno ju totiž efektívne využiť i na miestach, kde pracujeme – či sú to kancelárie alebo miesta rôznych stretnutí.

Ako pôsobí soľná lampa

Pôsobením soľnej lampy v ovzduší dochádza k vyrovnávaniu prebytku kladných katiónov spôsobených elektronikou. Výsledkom silnej redukcie záporných aniónov je únava, porucha koncentrácie, skľúčenosť, oslabená telesná ale i psychická výkonnosť. Takto narušené prostredie vedie k nepríjemnému pocitu a celkovo narušeniu domácej pohody.

Soľné lampy sa vyrábajú z kamennej soli, ktorá vzniká približne 250 miliónov rokov. Kamenná soľ je bezfarebný alebo červený, až žltý minerál, tvorený prevažne chloridom sodným. Pri zohriatí soľného kryštálu - osvetlením, bez ohľadu na to či máme lampu na sviečku alebo elektrický prúd, sa do vzduchu v miestnosti uvoľňujú životne dôležité záporné anióny. Tým vzniká pravotočivé bioenergetické žiarenie a vyžarovaním sa šíri energetizujúci účinok. Okruh pôsobnosti soľnej lampy však závisí od jej veľkosti, obvykle siaha do vzdialenosti niekoľkých metrov. Ak teda prídeme večer domov unavení, zapáľme si lampu. Tá svojim účinkom prispeje k nádhernej atmosfére domova, v ktorom sa cítime dobre.

spracovala: Bibiána Želisková