Útulný domov - základ zdravého rozvoja detskej osobnosti


zaujímavosti
Pri pohľade na drobčeka privezeného z pôrodnice zatiaľ nerozmýšľame, čo z neho vyrastie a aká bude jeho životná cesta. Sme to ale my rodičia, kto ju ovplyvní najviac, a našou úlohou preto je, vytvoriť dieťaťu zdravé a prospešné prostredie. Základňou pre detské hry i sny je izbička a pred nami stojí teda otázka: Ako ju zariadiť, aby sme poskytli svojim potomkom to najlepšie?
-- PR článok --
PR-mt-nabytok_01

Riešenie detskej izby: Nekonečný príbeh

Podobu bývania pre deti zo všetkého najviac pochopiteľne ovplyvňuje ich vek. Tým pádom je jasné, že ako nám postupne ratolesti rastú, čakajú nás starosti s výbavou ich izby nábytkom hneď niekoľkokrát za život. A to až do chvíle, než si do toho potomok nenechá hovoriť a zariadi si svoje kráľovstvo podľa vlastného vkusu. Do tej doby však máme pred sebou veľa vymýšľania, nakupovania, maľovania i prenášania nábytku. Odmenou nám však budú rozžiarené oči detí, až vstúpia do svojej novej izby.

Kým spí v postieľke, nemusíme si s výbavou jeho izbičky robiť až toľko starostí. Jedného dňa ale zistíme, že sa hlavou aj nohami skoro dotýka ohrádky a v tú chvíľu nastáva najvyšší čas pre obstaranie kvalitnej detskej postele. Pri jej výbere dbáme predovšetkým na bezpečnosť, to znamená, že lôžko musí byť stabilné, vrátane zábran zamedzujúcich nočnému pádu na zem. Všetky hrany by mali byť zaoblené a jednotlivé diely postele opatrené oblými lištami.

PR-mt-nabytok_02

Veľkú radosť nášmu drobcovi urobíme, keď mu kúpime posteľ s nejakou veselou farebnou potlačou alebo obľúbeným motívom a doplníme ju ďalším detským nábytkom v rovnakom štýle. Nielen v prípade kúpy postele do izbičky je dôležité zistiť si informácie o zdravotnej nezávadnosti použitých materiálov, predovšetkým farieb a lakov. Počítajme aj s tým, že dieťa nám ďalej porastie, preto vyberajme lôžko radšej väčšie, aby mu pár rokov vydržalo.

Z predškoláka školák, zo školáka študent

So zvyšujúcim sa vekom potomka tiež rastie potreba stále väčších úložných priestorov v jeho izbe, či už na hračky, na oblečenie alebo napríklad na knihy. Základ tvorí priestranná detská skriňa, v ktorej má všetko prádlo svoje miesto, čo je výhoda nielen pre mamu, ktorá má prehľad, ale aj pre dieťa, ktoré sa vďaka tomu už odmala učí poriadku. K šatníkovej skrini pridáme komodu, skrinky a poličky a starosti s miestom pre uloženie vecí máme vyriešené. Vzhľadom k detskej neposednosti a možnej hrozbe úrazu opäť radšej vyberáme nábytok so zaoblenými hranami aj lištami. Zvýšenú pozornosť venujeme kvalite prevedenia, nech nie sme nepríjemne prekvapení, keď sa onedlho začnú vyvracať dvierka skrine alebo odlupovať povrch drevotrieskových dielcov.

Prevratná zmena v živote našej ratolesti nastáva vo chvíli, keď nastúpi do školy. Na tento deň sa musíme pripraviť aj my, to znamená predovšetkým zavčasu zaobstarať kvalitný detský písací stôl so všetkým, čo k nemu patrí. Pracovný kút dieťaťa pozostáva z dostatočne veľkej plochy stola so samostatným bodovým osvetlením, chýbať by nemala skrinka, šuplíky a poličky na stene, tak, aby mal malý školák čo najviac zjednodušenú prácu. Nemenej dôležitá je stolička, ktorá dieťaťu neničí chrbát, ale naopak mu pomáha so zdravým telesným vývojom.

PR-mt-nabytok_03

Ak si chceme ušetriť čas, starosti, aj peniaze, existuje ešte jedno elegantné riešenie, ako sa vysporiadať so zariadením bývania pre deti. Je ním kompletná detská izba "na kľúč", vybavená všetkým potrebným zariadením v jednom štýle a farebnom prevedení. Širokú ponuku takýchto riešení vrátane systémového detského nábytku nájdete na webe MT-nabytok.sk, v ktorého ponuke objavíte aj tisíce ďalších moderných alebo tradičných kúskov do celej vašej domácnosti.