Majú batoľatá pozerať televízor?


batoľatá
Existuje veľké množstvo televíznych programov, ktoré sú určené pre najmenších. Väčšina si dáva za cieľ ich vzdelávanie a pomoc pri osvojovaní základných spoločenských návykov. Čo by mali o televízii vedieť rodičia malých detí sa nájdete práve v dnešnom článku.
dieta pri pocitaciV oblasti vplyvu sledovania televízie na malé deti sa už urobilo veľa výskumov a popísalo veľa papiera. Je pravdepodobné, že v dobe keď má nejedna domácnosť aj dva televízory, zistenia odborníkov asi veľmi nepotešia, ale rodičia a pracovníci s deťmi by o nich rozhodne mali vedieť. Z uvedeného zoznamu v prospech televízie nevyznieva nič dobré, ale v záujme objektivity sa niekoľko pozitívnych stránok predsa len podarilo nájsť:

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.