Zdravý vývin detskej chrbtice vďaka matracu


zdravie
Zdravie našich detí je pre nás nesmierne dôležité. Už od útleho veku by sme ho nemali podceňovať. A kde najprv trávi dieťa najviac času? Predsa vo svojej postieľke. Práve preto mu do nej treba zabezpečiť kvalitný detský matrac.
-- PR článok --
PR-mojmatrac.sk

Aký matrac zvoliť pre dieťa?

Kvalitný detský matrac dnes zoženiete už aj za rozumnú cenu. Nemusíte sa obávať, že by ste si za skutočnú kvalitu museli priplácať. Ak chcete mať istotu, že vám predajca poskytuje štandard, akým by mal disponovať matrac pre vaše dieťa, je dobré mať prehľad o tom, čo je pre vyvíjajúcu sa chrbticu malého človiečika najdôležitejšie. V prvom rade zabudnite na matrace, ktoré sú členené na zóny. Je potrebné, aby bol matrac rovnako tvrdý po celej jeho dĺžke, keďže dieťa rýchlo rastie, a podľa možnosti vyberajte skôr tvrdšie matrace, vhodné na lamelové rošty, ktoré znižujú riziko skoliózy. Pokiaľ má vaše dieťa nábeh na alergiu či astmu alebo mu jednoducho chcete zabezpečiť ešte väčší komfort, popozerajte sa po antialergických matracoch, ktoré zabraňujú rozmnožovaniu mikroorganizmov a plesní. Takisto však chránia aj pred nepríjemným zápachom. Keďže je bežné, že matrace sa skladajú z kokosovej dosky zabezpečujúcej prirodzené vetranie matraca, neodporúča sa využívať pri nich polohovateľné rošty. Mohli by dosku zlomiť.

Široká ponuka detských matracov

Dieťa pre kvalitný spánok potrebuje pod sebou matrac, s ktorým si viac nebude musieť hľadať počas spánku neustále správnu polohu. Koniec koncov, postaráte sa tým aj o svoj dobrý spánok, pretože vás vaša ratolesť viac nebude budiť. Zabudnite radšej na to, že svojmu potomkovi podsuniete nejaký zdedený matrac. Vyvíjajúca sa detská chrbtica potrebuje oporu, aby bola pri ležaní správne zakrivená. Detské matrace by si mali zachovávať svoj tvar bez ohľadu na to, aký je na ne vyvíjaný tlak. Matrac, ktorý ste používali ešte vy, keď ste boli deťmi, už dávno nespĺňa požiadavky na kvalitný detský spánok. V niektorých oblastiach sa proste neoplatí šetriť.

Ak ste „eko rodič“, potom vás zaujme ekologický matrac z peny Biogreen, Viscogreen alebo z ich kombinácie, vhodný už pre najmenšie deti. Poťah matraca sa, samozrejme, dá sňať a v prípade potreby oprať v práčke. Kombinácia PUR peny a NIGHTFLY peny zabezpečí dokonalé prispôsobenie sa telu.